اخبار

سبزی معطر و شگفت انگیز برای مبارزه با سندروم روده تحریک پذیر

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 به گزارش بهداشت نیوز، سندرم روده تحریک پذیر یک بیماری گوارشس نسبتاً شایع است و علائم آن می تواند بر کیفیت زندگی بیمارانی که از آن رنج می برند تأثیر بگذارد. بنابراین امروز به شما خواهیم گفت چگونه نعناع می تواند به بهبود این وضعیت کمک کند. چرا اینقدر مفید است؟ چگونه می تواند به مبارزه با سندرم روده تحریک پذیر کمک کند؟

علائم این بیماری معمولاً اسهال ، درد شکم و نفخ ، یبوست غالب و گاز است . برخی از گروه های غذایی ممکن است باعث تشدید این علائم شوند ، همچنین استرس نیز می تواند تأثیر عمده ای بر شدن علائم این بیماری داشته باشد. اما چگونه نعناع می تواند به شما کمک کند؟

خواص نعنا
محققان در مطالعات و مقالات گوناگون فواید نعنا را مورد مطالعه قرار داده اند نتیجه این مطالعات مشخص کرد که این گیاه تا چه میزان بالایی می تواند در بهبود و درمان  مشکلات و بیماری های مرتبط با دستگاه گوارش موثر است.
عمده این بیماری ها شامل موارد زیر است:
عفونتهای دستگاه گوارش
دردهای روده و معده
اسهال
گاستریت
انگل ها
دلیل اینکه نعناع علاوه بر سندرم روده تحریک پذیر ، می تواند به کاهش همه این بیماری ها کمک کند ، به دلیل خاصیت ضد درد ، ضد اسپاسم و تسکین دهنده آن است. همچنین دارای خصوصیاتی است که آن را به عنوان یک ضد التهاب و مُسکنی قوی برای نفخ است  .

این بیماری که به کولیت مخاطی نیز معروف است ، بین دوره های یبوست و اسهال که توسط غذاهای مختلف یا حتی استرس ایجاد می شود ، متناوب است،  نعناع می تواند به شما در کنترل بهتر این بیماری کمک کند ، و یک جایگزین عالی و طبیعی برای داروهای شیمیایی است که مبتلایان به این سندروم استفاده می کنند.

اکنون که کمی بیشتر درمورد دلایلی می دانیم که نعنا می تواند یک متحد عالی برای مقابله با این بیماری باشد ، بهتر است به سراغ این موضوع برویم که چگونه می توانیم از تمام خواص نعناع برای بهبود و تسکین ایت مشکل استفاده بهینه کنیم؟

ما روش های مختلف تهیه نعناع  را بررسی خواهیم کرد که شما می توانید گزینه ای که بیشتر به علایق شما نزدیکرتر است را انتخاب کنید .

-چای نعنا برای مبارزه با سندرم روده تحریک پذیر

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search