اخبار

خوردن ماست به جلوگیری از بیماری اوتیسم کمک می‌کند

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش «شیعه نیوز»، بر اساس یک مطالعه جدید، که در ژورنال Brain ، رفتار و ایمنی منتشر شده است، بر شواهد در حال رشد تأثیرات مثبت باکتریهای مفید در مغز و سیستم عصبی مرکزی می افزاید. این بار محققان بر این موضوع تمرکز کردند که چگونه میکروب های تنظیم کننده سیستم ایمنی در جلوگیری از التهاب کمک می کنند.

التهاب از دیرباز با اوتیسم در ارتباط بوده است. تحقیقات قبلی نشان داد که استرس در دوران بارداری می تواند باعث ایجاد التهاب سیستمیک در مادر و جنین شود، که منجر به اختلال رشد می شود.

در جدیدترین مطالعه، محققان دانشگاه کلرادو بولدر گفتند که کاهش سطح التهاب از طریق قرار گرفتن در معرض باکتری های خوب به رشد جنین کمک می کند. این خطر ابتلا به اوتیسم را بعد از تولد کاهش می دهد.

این یافته ها از تجزیه و تحلیل اثرات یک باکتری دوستانه معروف به مایکوباکتریوم حاصل می شود. مطالعات اولیه نشان می دهد که اثرات ضد التهابی طولانی مدت بر روی مغز دارد.

برای این مطالعه، محققان موش ها را در معرض استرس های خفیف قرار داده و دارویی به نام تربوتالین را تهیه کردند که معمولاً خانم ها برای تأخیر در زایمان زودرس مصرف می کنند. نیمی دیگر از حیوانات نیز یک سری تزریق M. واکسینه (باکتریهای مفید ) را دریافت کردند، در حالی که یک گروه کنترل در طول بارداری هیچ درمانی دریافت نکرده است.

در دو و چهار ماه پس از تولد، محققان تعامل اجتماعی و رفتارهای تکراری موش های متولد شده را ارزیابی کردند. نتایج نشان داد که نوزادان مادران در معرض M. واکسینه برخلاف گروه کنترل، رفتارهای شبیه اوتیسم ایجاد نکردند.

طبق گفته ی محققان، به نظر می رسد ایمن سازی با باکتریهای مفید سبب محافظت در برابر اثرات منفی استرس زای محیطی در طول توسعه، به ویژه در برابر رفتارهای شبیه به اختلال طیف اوتیسم (ASD) می شود.

محققان همچنین دریافتند که مادران باردار اگر به طور مرتب در سه ماهه سوم بارداری غذاهای تخمیری مصرف کنند، از باکتری های خوب بهره مند می شوند.

این مطالعه نشان می دهد که می توانیم برای کاهش خطر ابتلا به سندرم های رشد عصبی مانند اوتیسم مداخلات میکروبی ایجاد کنیم.

محققان امیدوارند که یافته های آنها منجر به پیشرفت یک پروبیوتیک یا تلقیح مخصوص فرموله شده برای زنان باردار برای حمایت از رشد سالم مغز فرزندشان شود. اما گرفتن باکتریهای خوب از غذاهای تخمیر شده رایج مانند ماست ممکن است مزایای مشابهی در دوران بارداری داشته باشد.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search