اخبار

رونمایی از کپسول گیاهی برای ترک اعتیاد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، به مناسبت چهلمین سالگرد جهاد دانشگاهی، اولین داروی گیاهی ترک اعتیاد ساخته دست محققان جهاد دانشگاهی با حضور حمیدرضا طبیبی رئیس جهاد دانشگاهی و محمدرضا شانه ساز معاون وزیر بهداشت صبح امروز ۱۵ مرداد ماه ۹۹ در سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور رونمایی شد. این داروی گیاهی حاوی ۴۰۰ میلی گرم عصاره خشک استاندارد شده دانه گیاه تلخ بیان در هر کپسول خوراکی است که تاثیر فوق العاده ای در کاهش شدت علائم ترک اعتیاد دارد.

رضا غفارزادگان، رئیس پژوهشکده گیاهان دارویی در این مراسم با بیان اینکه بر اساس آخرین امار، ۳ میلیون نفر درگیر اعتیاد هستند، اظهار کرد: دارو های شیمیایی که برای ترک اعتیاد مورد استفاده قرار می گیرد، وابستگی آور و ممکن است برای افراد مشکلات گوارشی به وجود آورد.

او افزود: بر این اساس در صدد برآمدیم با استفاده از گیاهان دارویی بومی کشور داروی گیاهی ترک اعتیاد را تولید کنیم.

رئیس پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی اظهار کرد: این داروی گیاهی در محیط آزمایشگاهی مورد مطالعه قرار گرفته است و علاوه بر آن این دارو در محیط آزمایشگاهی مورد تست و ارزیابی قرار گرفته که نتایج خوبی به همراه داشته است و بعد از این ارزیابی ها وارد کارآزمایی های بالینی شدیم.

غفارزادگان اضافه کرد: صفر تا صد فرمولاسیون این کپسول گیاهی برای ترک اعتیاد را در این پژوهشکده بدست آوردیم و توانستیم آن را با حمایت سازمان غذاودارو وارد بازار کنیم و همچنین این دارو مجوز های لازم را اخذ کرده است.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search