اخبار

تاسیس داروکده طب سنتی در استان مرکزی به تصویب رسید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اراک - ایرنا - معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اراک از مصوب شدن تاسیس داروکده طب سنتی در این شهر خبر داد و گفت: این مرکز، داروهای تجویز شده از سوی متخصصان طب سنتی را عرضه خواهد کرد.

«عباس علیمرادیان» عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران فزود: در کنار این داروکده که با مجوز دانشگاه علوم پزشکی اراک تاسیس می‌شود، ایجاد کارگاهی مطمئن برای تهیه داروهای ترکیبی مورد نیاز طب سنتی نیز باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: کلینیک کوثر اراک دارای پزشکان متخصص طب سنتی است و شهروندان می‌توانند از خدمات آنان استفاده کنند.

وی در خصوص توزیع انواع ماسک در برخی واحدهای صنفی غیرمرتبط نیز گفت: مکان عرضه کالاهای حوزه سلامت داروخانه‌ها و فروشگاههای تجهیزات پزشکی  هستند و این بدان معناست که داروخانه از دست فروشان اقلامی تهیه نمی‌کند.

علیمرادیان با بیان اینکه در تهیه و توزیع ماسک سود جویی‌هایی شده است ، اظهار داشت: داروی رمدسیویر نیز هنوز چندان وارد بازار دارویی نشده و به سختی تامین می‌شود، اما  برخی افراد سودجو آمپول دگزامتازون را برچسب آمریکایی زده و به عنوان رمدسیویر با قیمت ۶۰ میلیون تومان می‌فروختند.

وی بیان کرد: یکی از واحدهایی که این افراد ورود کرده‌اند، عطاری‌ها است که باید با بازرسی مستمر تحت نظارت قرار گیرند.

علیمرادیان عنوان کرد: در مدت پنج ماه اخیر با تلاش‌های مجموعه معاونت غذا و دارو در استان مرکزی محصول غیر استاندارد در سطح استان عرضه نشده است.

وی گفت: به نظر می‌رسد حداقل تا چندماه آینده واکسن کرونا در دسترس نخواهد بود به همین دلیل اکنون بهترین راهکار ، استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی است.

استان مرکزی  دارای۱۲ شهرستان و بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search