اخبار

۲ داروی گیاهی کرونا مجوز گرفتند | کاربرد آنها چیست و برای چه بیمارانی استفاده می‌شود؟

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، دکتر مصطفی قانعی عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا اظهار کرد: تاکنون علاوه بر داروهایی که مورد بررسی قرار گرفتند تا اثربخشی آنها روی درمان و تسکین بیماری کرونا تأیید شود، داروهای گیاهی نیز مورد ارزیابی قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه به‌تازگی ۲ شربت گیاهی از سوی سازمان غذا و دارو مجوز تولید اخذ کرده‌اند، بیان کرد: برخی داروها اثربخشی تسکینی دارند که این دو داروی گیاهی نیز به همین دلیل تجویز خواهند شد.

به گفته عضو کمیته علمی مقابله با کرونا، اکنون با این اخذ مجوز، پزشکان می‌توانند این ۲ دارو را برای افرادی که کرونای آنها مثبت شده و سرفه می‌کنند تجویز کنند. البته تجویز آنها اجباری نیست.

وی تاکید کرد: این داروهای گیاهی تسکین‌دهنده بیماری وارد پروتکل درمانی شده‌اند و برای افرادی که نیاز به بستری ندارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search