اخبار

340 هکتار از پوشش گیاهی میانکاله از بین رفت

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ زمان رضا احمدی رییس اداره حفاظت محیط زیست بهشهر گفت: آتش سوزی پناهگاه حیات وحش میانکاله که از ساعت 2 بامداد روز یکشنبه از کیلومتر 35 حدفاصل پاسگاه مرکزی به طرف محیط بانی میان قلعه رخ داده بود، پس از 21 ساعت تلاش محیط بانان و نیروهای امدادی و مردمی مهار شد.

او افزود: وزش باد شدید در منطقه موجب شد تا عملیات اطفاء به سختی و با زمان زیادی انجام شود.

 رییس اداره حفاظت محیط زیست بهشهر وسعت منطقه آتش سوزی را 340 هکتار  عنوان که 60 درصد آن انارستان و 40 درصدنیز پوشش گیاهی سازیل، تمشک و گز بوده است.

احمدی ضمن تشکر از همکاری و تلاش ستاد مدیریت بحران شهرستان بهشهر، منابع طبیعی، راهداری ، بندر امیرآباد، نیروهای مردمی و بومی و همچنین مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان بهشهر و اداره کل که در عملیات اطفاء حریق حضور داشتند، در مورد علت این حادثه گفت: علت آتش سوزی در دست بررسی است اما شواهد و قرائن نشان می دهد که عامل انسانی باعث این حریق بوده است.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search