اخبار

مرگ حتمی انسان با خوردن هسته این میوه!

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش گروه روی خط رسانه‌های خبرگزاری برنا؛ زردآلو میوه‌ی دلچسب تابستانی است که طرفداران زیادی دارد و اغلب زردآلو را به همراه هسته آن مصرف می‌کنند که این میوه را دوست داشتنی‌تر می‌کند، ولی به شما می‌گوییم حواستان باشد و هسته زردآلو را مصرف نکنید، زیرا مرگ حتمی انسان با خوردن هسته زردآلو اتفاق می‌افتد.

هسته زردآلو حاوی مقدار کمی سیانور به شکل سیانید هیدروژن است، اما مصرف آن در مقادیر معمول خطری ندارد. اما در اروپا آژانس استاندارد‌های غذایی (FSA) هشدار رسمی مبنی بر اینکه مردم باید از خوردن این هسته‌ها خودداری وجود دارد، دلیل این است که هسته‌های زردآلو که حاوی سطح بالایی از سیانید هستند می‌توانند کُشنده باشند.

در این بین خوردن هسته زرد آلوی تلخ بیشتر از هسته‌ی شیرین منع شده است چرا که میزان سیانید در این هسته‌ها بیشتر است و حتی ویتامین B ۱۷ موجود در آن‌ها نیز پس از خوردن تبدیل به سیانور شده و بسیار خطرناک است. شاید باید بدانید که هسته‌ی ۳۰ عدد زرد آلو در یک روز برای کشتن یک انسان سالم کافی است! حتی کسانی که در یک وعده بین ۱۰ تا ۱۵ عدد هسته زرد آلو نیز بخورند نیز با عوارض جانبی نگران‌کننده مواجه می‌شوند.

علائم مسمومیت ناشی از سیانید، شامل این موارد می‌شود: تهوع، سردرد، تب، تشنگی، بی‌خوابی، اُفت فشار خون و حتی مرگ در موارد شدید. هسته این میوه حاوی آمیگدالین است که در بدن به تولید ماده‌ای تحت عنوان سیانید می‌انجامد که مانند سیانور عمل کرده و ممکن است در افراد اختلال تنفسی، فلج و حتی مرگ را منجر شود. در نتیجه خوردن هسته بیشتر از ۲ زردآلو در روز کارِ درستی نیست.  شاید باورنکردنی باشد، ولی دیگر هسته زردآلو‌ها را نگهداری نکنید!

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search