اخبار

جزئیات فعالیت‌های پژوهشکده گیاهان دارویی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
سیناپرس: سرپرست پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی، با بیان این که محققان این پژوهشکده تاکنون چندین کپسول گیاهی ساخته‌اند از ساخت داروهای گیاهی دیر تا پایان سال ۱۳۹۹ خبر داد.

دکتر رضا غفارزادگان با تبریک فرا رسیدن پنجم شهریورماه، سالروز ولادت حکیم محمدبن زکریای رازی و روز داروساز، نقش داروسازان در حوزه سلامت به ویژه در ایام بروز بیماری کرونا و همچنین ضرورت داروهای گیاهی و نقش آن در تامین سلامت مردم را بسیار مهم و تاثیرگذار دانست.

وی با بیان این که سیاست پژوهشکده گیاهان دارویی تولید داروهای گیاهی متناسب با نیاز مردم است، گفت: تا کنون این پژوهشکده توانسته است با تولید کپسول‌های گیاهی لیورسیل، ملیتروپیک، سوپرپلنت، شربت نیگلاپسین و همچنین کپسول گیاهی ترک اعتیاد با نام تجاری دتوکسین که در چهلمین سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی رونمایی شد، به این مهم دست پیدا کند.

سرپرست پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی، در ادامه از تلاش این پژوهشکده به منظور گسترش سبد داروهای گیاهی خبر داد و عنوان کرد:  تا پایان سال ۹۹ داروهای گیاهی دیگری نیز به دستاوردهای این پژوهشکده در بخش داروسازی اضافه خواهد شد.

غفارزادگان تولید استانداردهای گیاهی را بخش مهمی از فعالیت‌های گروه پژوهشی فارماکوگنوزی و داروسازی پژوهشکده گیاهان دارویی عنوان کرد و از رونمایی چندین استاندارد گیاهی در آینده نزدیک خبر داد.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search