اخبار

لزوم حمایت از تولید بذر گیاهان دارویی در راستای خودکفایی و رشد اقتصادی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسین زینلی در حاشیه مراسم آغاز زیرساخت بذور گواهی شده گیاهان دارویی کشور در شهرستان نظرآباد در پاسخ به سئوال ایلنا مبنی بر شرایط حمایت دولت از تولید کننده بذر بخش خصوصی، گفت: بودجه دولت آنقدر زیاد نیست که بتوان حمایت جامع و کاملی داشت اما به کشاورزانی که به تولید بذر تمایل دارند، تسهیلات بانکی کم بهره پرداخت می شود.
وی افزود: در ارتباط با خرید محصول بذر، وزارتخانه آمادگی دارد که تولیدات بذر گیاهان دارویی را خریداری و در اختیار سایر کشاورزان قرار دهد.
زینلی تصریح کرد: حدود ۵۰ تا ۱۰۰درصد به تمامی کشاورزان یارانه بذری، تعلق می گیرد که در سرتاسر کشور و بر اساس میزان اعتبار موجود این مبلغ پرداخت می شود.
وی در ارتباط با تمهیدات لازم برای خرید بذر از کشاورزان، گفت: اگر به عنوان مثال، بذر گیاهی، کیلویی ۲۰۰ هزار تومان باشد در صورت داشتن اعتبار، ۱۰۰ درصد بذر خریداری و در اختیار سایر کشاورزان قرار می گیرد و این رویه ادامه پیدا می کند تا به کمک ها و حمایت های عرصه های دیگر پرداخته شود.
مجری طرح گیاهان دارویی کشور با اشاره به تولید بذر گیاهان دارویی در شهرستان نظرآباد، اظهار داشت: با توجه به ظرفیت لازم و اقلیم مناسب تولید و تکثیر بذر در البرز و با هدف تولید ۷۰ تن بذر گیاه دارویی، زمینه اشتغال خوبی در استان فراهم خواهد شد.
این مسئول در حوزه تولید بذر کشاورزی با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی کشور و تحریم تحمیلی، صادرات گیاهان دارویی با ارزآوری خوب و پویایی اقتصادی کشور را به خودکفایی می رساند،

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search