اخبار

گیاه بابونه دشمن استرس و ناراحتی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش « شیعه نیوز »، اما در زمان استرس، خوردن برخی از گیاهان می تواند به کاهش اثر این استرس و عوارضی که می تواند بر بدن داشته باشد، کمک کند. بابونه یکی از همین گیاهان دارویی است که می تواند برای درمان مشکلات عصبی و استرس مفید باشد؛
وجود بابونه در دنیا به دو هزار سال پیش برمی گردد و در کشورهای مختلف مانند مصر از آن استفاده های بسیاری صورت می گرفت؛ به طوری که شاهزاده های مصری گل های بابونه را به پوست خود می مالیدند تا پوست خود را جوان نگه دارند.
دمنوش بابونه
متخصصان طب سنتی بر این باورند که بابونه می تواند علاوه بر کاهش اضطراب و افسردگی به تسکین درد معده نیز کمک کند. این گروه از پزشکان معتقدند بابونه دارویی آرام بخش است که بخار آن مستقیم به بخش بویایی مغز می رود و همین موضوع موجب کاهش استرس خواهد شد.
از طرفی مصرف گیاه بابونه موجب کاهش درد دندان و کمر نیز خواهد شد و ماده ای مفید در خصوص درمان سرماخوردگی است؛ درمان تهوع، استفراغ و برطرف کردن سوختگی پوست از دیگر فواید مصرف گیاه بابونه است.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search