اخبار

گیاهی ناشناخته با خاصیت شفا بخش

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش بهداشت نیوز امروز می‌خواهیم نحوه مصرف یک گیاه را به شما معرفی کنیم که شاید کمتر نام آن را شنیده باشید. گیاه پنجه شیطان دارای قلاب‌هایی در سرتاسر خود است که این ویژگی باعث شده این گیاه را پنجه شیطان بخوانند. پنجه شیطان گیاهی چهارفصل در جنوب آفریقا می‌باشد.

پنجه شیطان به شکل دکمه‌های ریشه‌ای به زمین چسبیده یا به صورت کلی قابل دسترسی است. می‌توانید انواع چای این گیاه (دم کرده) را از ریشه خشک آن تهیه کنید.

روزانه سه بار به میزان ۰/۱ تا ۰/۲۵ گرم از این داروی گیاهی را که به شکل کپسول یا جوشانده موجود است (مایع تهیه شده در اثر جوشاندن گیاه مورد نظر درآب)، مصرف کنید.

این گیاه دارای ریشه‌ها و جوانه‌های انشعابی است. ریشه‌های ثانویه که از ریشه‌های اولیه می‌رویند تکمه نامیده می‌شوند. این ریشه‌ها و تکمه‌ها دارای خواص آرام بخش و ضد التهابی می‌باشند. همچنین اسید اوریک را در مبتلایان به نقرس کاهش می‌دهند و به هضم غذا کمک می‌کنند. این مکمل به صورت کپسول، رنگ، پودر و مایع وجود دارد. میزان مجاز مصرف این مکمل ۷۵۰ تا ۱۰۰۰ میلی گرم در روز است.

این گیاه در کنترل آرتریت و درد قسمت تحتانی کمر موثر است. در صورت مصرف کم آن و برای مدت کوتاه عوارضی نخواهد داشت. گیاه آفریقایی پنجه شیطان و ریشه آن، یکی از گیاهان توصیه شده در روش فیزیوتراپی است که خواص آن برای تسکین درد مفاصل و عضلات شناخته شده است.

دوز یا مقدار تعیین شده برای مصرف این گیاه حداکثر یک یا دو قرص ۲۵۰ میلی گرمی به مدت سه بار در روز یا یک و نیم گرم در هر روز است.

دوز‌های تعیین شده ممکن است بسته به نوع عصاره این گیاه متفاوت باشد. توصیه می‌شود این درمان به مدت حداقل دو یا سه ماه به منظور بهره بردن کامل از اثرات این گیاه ادامه یابد.

دم کرده برگ گیاه قاصدک و گل پامچال نیز خواص ضد التهاب از خود نشان داده اند. گزنه، پنجه شیطان و آواکادو نیز می‌توانند تاثیر گذار باشند. برخی شواهد بالینی نشان داده عصاره سنجد، پوست درخت بید و زنجبیل می‌توانند مانند ایبوپروفن خواص ضد درد و التهابی موثری دارا باشند.

®Doloteffin یک داروی گیاهی از عصاره آبی گیاه پنجه شیطان با خواص ضد التهاب، ضد درد و محافظ غضروف می‌باشد. این دارو برخلاف دارو‌های گروه NSAIDs دارای عوارض گوارشی کمتر است و تاثیری در افزایش میزان فشار خون ندارد.

این دارو در بیماری‌های زیر کاربرد دارد:

استئو آرتریت (آرتروز زانو، لگن، مهره کمر، …)

کمر درد‌های مزمن

آرتریت روماتوئید

درمان کم اشتهایی

ادرارآور

ضد التهابی غیراستروئیدی

درمان روماتیسم

درمان آتریت

رفع تب

درمان درد ماهیچه‌ای

رفع التهاب تاندون‌ها

رفع مشکلات معده ای - روده‌ای

درمان بیماری‌های کبدی و صفرا


logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search