اخبار

تقویت سیستم ایمنی بدن با گل هزار چشم

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ایسنا/همدان ایسنای همدان قصد دارد طی برنامه‌های مستمر گیاهان دارویی و کاربرد آنها در درمان بسیاری از بیماری‌ها را در قالب ویدئو کلیپ معرفی کند.

در این کلیپ «رمضان کلوندی»، معاون آموزشی و عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان همدان به معرفی خواص درمانی گیاه راعی می‌پردازد. در ذیل بخشی از سخنان وی را در قالب متن و فیلم مشاهده خواهید کرد.

گل راعی یا علف چای یکی از گیاهانی است که معجزه طبیعت است به‌طوریکه این گیاه درمانگر بسیاری از بیماری ها از جمله میگرن، سندرم روده تحریک‌پذیر، افسردگی و ... است.

گل های این گیاه به رنگ زرد است و برگ‌های آن سوراخ‌های متعددی دارد که براین اساس گل هزار چشم هم نامیده می‌شود. قسمت مورد استفاده از این گیاه سرشاخه‌، گل ها و برگ های آن است.

گل راعی گیاه دارویی بسیار ارزشمندی است که به راحتی قابل کشت است به طوریکه آن گیاه از طریق تقسیم بوته و بذر کشت می‌شود و تا هشت سال در مزرعه باقی می‌ماند.

این گیاه در تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مؤثر بوده و بر روی ویروس HIV اثر درمانی دارد به طوریکه افراد مبتلا به ایدز با مصرف این گیاه ۱۰ سال طول عمرشان بیشتر می‌شود.

گل راعی یا هوفاریقون گیاهی ضدافسردگی بوده و اثر درمانی بسیار قوی در درمان میگرن دارد. درمان شب ادراری کودکان و سندروم روده تحریک‌پذیر از دیگر خواص معجزه گر این گیاه است.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search