اخبار

اختصاص دو هکتار از نهالستان بزرگ کرج به کشت گیاهان دارویی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ایسنا/البرز مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری البرز گفت: با توجه به اینکه اغلب مرتع داران تک شغله هستند، کشت گیاهان دارویی می تواند به عنوان شغل دوم آنها منبع مناسبی برای درآمدزایی محسوب و منجر به بهبود اقتصاد خانوار آنها شود.

حامد فرضی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به سابقه کشت گیاهان دارویی در نهالستان بزرگ کرج اظهار کرد: کشت گیاهان دارویی در این نهالستان از سال ۹۴ با کاشت پنج گونه دارویی گل محمدی، آویشن، نعنا فلفلی، گل گاو زبان و بادرنجبویه آغاز شد و بعد از آن زعفران نیز به این گونه‌ها اضافه شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر دو هکتار از مجموع ۱۳۶ هکتار نهالستان بزرگ کرج به کاشت گونه‌های گیاهان دارویی اختصاص یافته است.

این مسئول توضیح داد: با هدف اجرای سیاست های ابلاغی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور مبنی بر تخصیص ۲۰ درصد از تعهدات تولید نهال و گیاهان دارویی در نهالستان های جنگلی، کاشت گیاهان دارویی در مراتع و عرصه‌های طبیعی استان نیز در دستور کار قرار گرفته است.

فرضی اضافه کرد: موقعیت جغرافیایی، کیفیت خاک و شرایط آب و هوایی ویژه البرز باعث می‌شود گیاهان دارویی ای که در مراتع استان کاشته می‌شود از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار باشند.

مدیرکل منابع طبیعی البرز با اشاره به مزایای کشت گیاهان دارویی برای مرتع داران اضافه کرد: با توجه به اینکه اغلب مرتع داران تک شغله هستند، کشت گیاهان دارویی می تواند به عنوان شغل دوم آنها منبع مناسبی برای درآمدزایی محسوب و منجر به بهبود اقتصاد خانوار آنها شود.

وی افزود: علاوه بر این توسعه طرح کاشت گیاهان دارویی در مراتع گامی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و ارتقای وضعیت معیشت جوامع محلی محسوب می‌شود

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search