اخبار

کشت گیاهان دارویی در مراتع سلح چین سمیرم

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز اصفهان؛ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمیرم، گفت: این طرح با همکاری مرتعداران کشت گیاهان دارویی و برای نخستین بار به همت گروه‌های مردم نهاد انجام گرفت.

علی پورعسگر با اشاره به موفقیت آمیزبودن اجرای این طرح در شهرستان سمیرم افزود: پس از اجرای این طرح، حدود ۲۰ هکتار دیگر از اراضی مرتعی خونیار و قاسملو با مشارکت بهره برداران مجازبه کشت گیاهان دارویی اختصاص یافت.

پورعسگر افزود: در این طرح گونه‌هایی از گیاهان دارویی بومی عرصه‌های منابع طبیعی ازجمله باریجه، آنغوزه، بیلهر، موسیر و جاشیر کشت شده که اداره منابع طبیعی بخش عمده بذر را تامین کرده است.
وی با اشاره به دارا بودن بازار خوب محصولات گیاهی و دارویی در خارج از استان و کشور و فراهم آمدن فرصت درآمد زایی از این گیاهان گفت: کشت و توسعه این گیاهان علاوه بر مصارف دارویی، صنعتی و آرایشی و بهداشتی بازار خوبی در کشور‌های عربی و اروپایی خواهد داشت.
logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search