اخبار

یاقوت سرخ بزرگترین انارستان ایران از عیار افتاد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شعار سال: این روزها بوی یاقوت سرخ لرستانبا بوی ناامیدی پرورش دهندگان این محصول ناب پیوند خورده است، نبود صنایع تبدیلی و تکمیلی برای فرآوری انار، ضعف بسته بندی، چوب حراج دلالان بر پیکر انار خوش رنگ لرستان، نداشتن برند و ارزان فروشی این محصول تنها بخشی از مشکلاتی است که انار لرستان را رنج می‌دهد. چوب حراج دلال‌ها بر دسترنج باغداران یک باغدار کوهدشتی در این باره گفت: دو هکتار باغ انار دارم، بین ۷۰ تا ۷۵ تن انار از هر هکتار باغ، انار برداشت می‌کنم. وی عنوان کرد: متأسفانه دلال‌ها عمده دسترنج باغداران کوهدشتی را به یغما برده‌اند. این باغدار کوهدشتی ادامه داد: ما نمی‌توانیم محصول خود را مستقیم به بازار ارائه دهیم، یک دلال با قیمت کم انار را از ما می خرد و سود کلان را خودش از فروش محصول ما می‌برد. نبود صنایع تبدیلی برای یافوت سرخ لرستان باغدار دیگر کوهدشتی تصریح کرد: صاحب دو هکتار باغ انار هستم که سالانه بین ۸۰ تا ۹۰ تن انار را برداشت می‌کنم. وی گفت: معیشت خود و خانواده‌ام را از طریق این باغ انار سالانه تأمین می‌کنم. این باغدار کوهدشتی با انتقاد از نبود صنابع تبدیلی برای محصول انار در شهرستان کوهدشت افزود: این امر موجب شده که خود زنان روستا اقدام به گرفتن رب انار و… با زحمت فراوان کنند. پیش بینی برداشت ۶۰ هزار تن انار رئیس جهاد کشاورزی کوهدشت نیز در این رابطه اظهار کرد: برداشت انار از سطح دو هزار هکتار از باغ‌های منطقه «کوهنانی» آغاز شده است. آدینه‌وند گفت: هزار و ۶۰۰ هکتار باغ‌های متمرکز انار در منطقه «زیر تنگ سیاب» کاشت می‌شود. متوسط عملکرد برداشت انار، ۴۰ تا ۴۵ تن در هر هکتار است. رئیس جهاد کشاورزی کوهدشت افزود: امسال پیش بینی می‌شود که حدود ۶۰ هزار تن انار از سطح باغ‌های منطقه برداشت شود.


logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search