اخبار

نتیجه طرح های کرونایی گیاهان دارویی تا فروردین ۱۴۰۰ مشخص می شود

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دکتر کمال الدین حق‌بین استاد گروه زیست مواد گیاهی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: کارگروه مطالعه اثرات درمانی گیاهان دارویی و مواد مؤثر آنها بر کرونا که متشکل از ۱۳ محقق و صاحب نظر از مؤسسات مختلف در تهران است طرح‌های تحقیقاتی پیشنهاد شده در حوزه گیاهان دارویی را داوری کرده‌اند.

وی افزود: این طرح‌ها عمدتاً در ۳ حوزه «دارویی»، «بهداشتی و مراقبتی» و «گیاهان دارویی و طب سنتی» هستند که ۳۰ طرح از دانشگاه‌های مختلف به این کارگروه در این حوزه‌ها ارائه شد.

مدیر کارگروه مطالعه اثرات درمانی گیاهان دارویی و مواد مؤثر آنها بر کرونا خاطر نشان کرد: طرح‌ها در این کارگروه مورد بررسی قرار گرفتند و آن دسته از پیشنهادات که قابل حمایت و اجرا در زمان بازدهی کوتاه‌تر بودند انتخاب شدند.

وی خاطر نشان کرد: اکنون تقریباً یک چهارم این تعداد در حال انجام هستند تا به مرحله اجرایی برسند.

حق بین تاکید کرد: این تعدادی که انتخاب شده‌اند و در پروسه اجرای آنها حمایت شده‌اند نسبتاً هزینه کمتر و مدت زمان رسیدن به نتیجه کوتاه‌تری داشته‌اند که توسط داوران انتخاب شده‌اند.

مدیر کارگروه مطالعه اثرات درمانی گیاهان دارویی و مواد مؤثر آنها بر کرونا با اشاره به مشخص شدن نتایج این طرح‌ها گفت: نتایج نهایی این طرح‌ها که مورد حمایت قرار گرفته‌اند به شکل ملموس تا فرودین ۱۴۰۰ مشخص می‌شود.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search