اخبار

کشف داروی سرطان ریه با استفاده از گیاهان گرمسیری

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دانشمندان روسی موفق شدند نانومیله‌های اکسید روی که مانع رشد سلول‌های سرطانی ریه می‌شوند را کشف کنند.

نانومیله‌های ایجاد شده توسط گیاهان گرمسیری بی نظیر هستند، زیرا بدون مشارکت مواد سمی با استفاده از عصاره برگ گیاهان گرمسیری بدست می‌آیند. نتایج تحقیقات در مجله JOM منتشر شده است.

دانشمندان موفق شدند با استفاده از عصاره برگ گیاه Cyrtrandroemia nicobarica که در جنگل‌های بارانی گرمسیری جزایر آندامان و نیکوبار در هند رشد می‌کند، نانومیله‌هایی را برای درمان سرطان ریه بدست بیاورند.

کارشناسان بیان می‌کنند که امروزه نانوذرات اکسید روی (ZnO NR) به طور فعال در درمان بیماری‌های مختلف استفاده می‌شود: با کمک آن‌ها می‌توان دارو‌ها را به اندام‌های انسانی بیمار تزریق کرد و تصویری از مناطق آسیب دیده بدن به دست آورد. این نانوذرات یک اثر ضد باکتری دارند و در جلوگیری از رشد سلول‌های سرطانی با آسیب رساندن به غشای سلول آن‌ها موثر هستند.

امروزه، به گفته دانشمندان برای بدست آوردن اکسید روی از روش‌های پر زحمت و تجهیزات گران قیمت استفاده می‌شود؛ بنابراین در سال‌های اخیر جهت سنتز سبز با استفاده از گیاهان، قارچ‌ها و باکتری‌ها به طور فعال منجمله گیاهان گرمسیری استفاده می‌شود.

 

منبع: اسپوتنیک

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search