اخبار

اجرای طرح مشارکتی کشت گیاهان دارویی در ۲۰۰ هکتار از اراضی تویسرکان

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان از اجرای طرح مشارکتی کشت گیاهان دارویی در ۲۰۰ هکتار از اراضی ملی تویسرکان با کمک همیاران طبیعت خبر داد.

به نقل از روابط عمومی منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان؛ اسفندیار خزایی از کشت گیاهان دارویی در سطح ۲۰۰ هکتار از عرصه های ملی شهرستان تویسرکان خبر داد.

وی گفت: در راستای حفظ منابع پایه آب و خاک طرح مشارکتی بذرپاشی گونه گیاه دارویی بابونه با همیاری دوستداران طبیعت در بخشی از اراضی ملی منطقه فاران تویسرکان انجام شد که این طرح در فاز بعدی توسعه خواهد یافت.

خزایی هدف از اجرای این طرح را توانمند سازی بهره برداران محلی، کمک به افزایش پوشش گیاهی و بهبود وضعیت معیشتی مردم جوامع بومی و محلی منطقه عنوان کرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان بابیان اینکه کشت گیاهان دارویی در راستای طرح مدیریت مشارکتی منابع طبیعی و توسعه طرحهای منابع طبیعی اجرایی می‌شود، افزود: با توجه به اهداف مشخص‌شده در این طرح در سال جهش تولید این مهم تداوم خواهد داشت و کشت گیاهان دارویی در دستور کار قرار دارد.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search