اخبار

خواص دمنوش «سکنجبین»

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یک کارشناس گیاهان دارویی گفت: دمنوش «سکنجبین» برای پاکسازی کبد، از بین بردن جوش‌های چرکی، رفع خستگی و نفخ معده مؤثر است.

هادی گلزاری با بیان اینکه دمنوش سکنجبین خاصیت‌های زیادی دارد و با توجه به نیاز بیمار و تشخیص درمانگر مورد مصرف قرار می‌گیرد، اظهار کرد: هرچه زیاده روی در مصرف دمنوش سکنجبین داشته باشیم برای بدن مضر تلقی شده و این مضرات باعث ایجاد زخم روده می‌شود.


این کارشناس گیاهان دارویی مطرح کرد: دمنوش سکنجبین ترکیبات متفاوتی دارند که مصرف آن براساس فصول سال انجام می‌شود، با توجه به اینکه ترکیب اصلی این دمنوش از عسل و سرکه است.

وی افزود: افرادی که گرم مزاج هستند بهتر است از سکنجبین بذوری استفاده کنند چراکه باعث برطرف ساختن انسداد کبدی می‌شود، اما به افرادی که با مشکلات معده و اعصاب روبرو هستند مصرف سکنجبین توصیه نمی‌شود.

گلزاری گفت: با وجود شرایط کنونی کرونایی و با آمدن فصل سرما بهتر است از دمنوش‌هایی که ترکیبات آن‌ها از زعفران، رزماری، بابونه و آویشن است، استفاده کنیم و برای افزایش تقویت سیستم ایمنی بدن در فصل سرما برگ گزنه را در سوپ ریخته و به مصرف برسانیم.

این کارشناس گیاهان دارویی در پایان اظهار کرد: توصیه اکید می‌شود از مصرف دمنوش سکنجبین برای رفع دردهای رحمی و عفونت خودداری شود.

 

منبع: ایسنا

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search