اخبار

برگزاری هفدهمین دوره آموزشی و تخصصی کشت بافت گیاهی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مشارکت می‌کند تا هفدهمین دوره آموزشی و تخصصی کشت بافت گیاهی برگزار شود.

با مشارکت ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست‌فناوری، «هفدهمین دوره آموزشی و تخصصی کشت بافت گیاهی» 16 و 17 اردیبهشت‌ماه سال جاری برگزار می‌شود.

رویدادی با محوریت «اصول کار در آزمایشگاه کشت بافت»، «آماده‌سازی محیط کشت‌های پایه»، «آماده‌سازی هورمون‌ها و آنتی‌بیوتیک‌ها»، «استریل‌سازی بذر و بافت»، «نحوه جداسازی ریزنمونه»، «انتقال ریزنمونه به محیط کشت» و «سازگاری گیاهان با شرایط محیطی».

«تولید و تکثیر گیاهان سالم و عاری از ویروس و بیماری»، « افزایش سرعت و حجم تولید»، « یکسانی خصوصیات گیاهان تکثیر شده»، «زودبارده شدن گیاه»، «افزایش راندمان تولیدات کشاورزی در اثر اصلاح شیوه تکثیر»، «تکثیر ارقامی که تولید آنها به روش‌های دیگر غیر ممکن یا سخت است»، «حفظ گونه‌های برتر و یا گونه‌های در حال انقراض»، «افزایش کیفیت محصولات کشاورزی به دلیل تکثیر ارقام برتر باغی و زراعی» و «ایجاد ارقام مقاوم‌تر به کم آبی» بخشی از مزایای توسعه این نوع از کشت است.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر به آدر اینترنتی http://biodc.isti.ir مراجعه کنند.

 

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search