اخبار

معجزه شیرین بیان برای مشکلات معده

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پزشکان سنتی معتقدند که خواص ریشه شیرین بیان می تواند برخی از بیماری ها از جمله برونشیت، یبوست، سوزش سر دل، زخم معده، اگزما و دردهای قاعدگی را بهبود بخشد.

خواص شیرین بیان برای معده

1. مصرف شیرین بیان برای زخم معده

زخم معده به زخم های دردناکی گفته می شود که در معده، مری تحتانی یا روده کوچک شما به وجود می آید. مصرف شیرین بیان برای درمان زخم معده، به خصوص در مورد تاثیر آن روی باکتری معروف به هلیکوباکتر پیلوری (H.pylori) در تحقیقات علمی مورد توجه قرار گرفته است. هلیکوباکتر پیلوری علت اصلی زخم های گوارشی و یکی از مهمترین عفونت هایی است که رفع آن به سختی انجام می شود. همچنین به نظر می رسد که ریشه شیرین بیان دارای خواص ضد میکروبی است که می تواند برخی از عفونت های قارچی را درمان کند، مثل کاندیدا آلبیکنس و سایر عفونت های باکتریایی مانند استافیلوکوکوس اورئوس که درمان آنها مشکل است.

2. شیرین بیان برای رفلاکس معده

یکی دیگر از خواص شیرین بیان برای معده ، کاهش رفلاکس معده است. عرق شیرین بیان می تواند برای درمان علائم سوء هاضمه مانند رفلاکس اسید، ناراحتی معده و سوزش سر دل مصرف شود. شیرین بیان بخاطر ترکیباتی که دارد میزان اسید معده را کاهش می دهد و در نتیجه به رفع سوزش معده و سوء هاضمه کمک کند. در یک مطالعه 30 روزه روی 50 بزرگسال مبتلا به سوء هاضمه، دو بار مصرف کپسول شیرین بیان 75 گرمی در روز منجر به بهبود قابل توجهی در علائم در مقایسه با دارونما شد. در واقع شیرین بیان با پاکسازی معده به رفع بیماری های مختلفی که می تواند این اندام را درگیر کرده باشد کمک می کند.

3. شیرین بیان برای مقابله با استرس

به دفعات زیاد شنیده ایم که شخص به خاطر استرس زیاد دچار ناراحتی های معده شده است. اگر شما هم از افرادی هستید که معمولاً دچار استرس می شوید، ریشه شیرین بیان می تواند برایتان مفید باشد. تحقیقات پزشکی نشان داده است که مصرف این گیاه می تواند باعث تنظیم هورمون استرس کورتیزول در بدن شود.

 

 

منبع، سلام دنیا

 

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search