اخبار

کاربرد گیاهان دارویی در درمان بیماری های کلیه و سنگ کلیه

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به نقل از روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی، در این وبینار که با سخنرانی دکتر شمسعلی رضازاده ،داروساز، متخصص شیمی دارویی و عضو هیات علمی این پژوهشکده، برگزار شد، به فرآورده های گیاهی موثر بر بیماریهای کلیه و سنگ کلیه پرداخته شد.

رضازاده با اشاره به این که کلیه‌ها از مهم‌ترین ارگان‌های بدن هستند و عملکردهای مهمی را بر عهده دارند عنوان کرد بیماری کلیوی یکی از بیماری‌های خاموش است که در صورت عدم درمان ممکن است منجر به ناتوانی طولانی‌مدت یا حتی مرگ شود.

این عضو هیات علمی در ادامه گیاهان دارویی و فرآورده های گیاهی موثر بر درمان بیماری های کلیه و سنگ کلیه را برشمرد که می توان به ختمی، کنگرفرنگی، ذرت، دم اسب، شیرین بیان ، بابا آدم و ……اشاره کرد.

وی در این وبینار قسمتهای مورد استفاده، ترکیبات، مواد موثره ، خواص درمانی و عوارض جانبی گیاهان دارویی موثر در درمان بیماریهای کلیه و سنگ کلیه را از نظر طب کلاسیک و طب سنتی برشمرد و در پایان به فرآورده هایی که از این گیاهان در بازار دارویی موجود می باشد و در خصوص این گیاهان با داروسازان به بحث و تبادل نظر پرداخته شد.

لازم به ذکر است در این وبینار که دارای امتیاز بازآموزی بوده و با مجوز اداره کل آموزش مداوم جامعه پزشکی کشور از زیر مجموعه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار گردید، آخرین یافته های علمی مربوط به این حوزه مورد بررسی قرار گرفت.

مخاطبان این دوره پزشکان عمومی، داروسازان و متخصصان طب سنتی بودند و این دوره به صورت مجازی و آنلاین بر بستر آموزش های مجازی جهاددانشگاهی (امجد) برگزارگردیده ودر انتهای برنامه فایل پاورپوینت ارائه شده و فیلم ضبط شده برنامه نیز در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت.

در پایان، شرکت کنندگان دوره به مدت ۷۲ ساعت فرصت داده شد تا در آزمون آنلاین پایان دوره شرکت نمایند و با پاسخ صحیح به ۷۰ درصد سوالات بتوانند امتیاز بازآموزی دوره را کسب نمایند.

 

 

منبع، medplant

 

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search