اخبار

التهاب، خونریزی، فشار خون را با این گیاه کاهش دهید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

برگ و ریشه گزنه انواع مختلفی از مواد مغذی از جمله موارد زیر را فراهم می کند :

ویتامین ها: ویتامین A ، C ، K و همچنین چندین نوع ویتامین B
مواد معدنی: کلسیم، آهن، منیزیم ، فسفر ، پتاسیم و سدیم
چربی ها: اسید لینولئیک، اسید لینولیک، پالمیتیک اسید، اسید استئاریک و اسید اولئیک
اسیدهای آمینه: همه اسیدهای آمینه ضروری
پلی فنول ها: کامپفرول، کوئرستین، اسید کافئیک، کومارین و سایر فلاونوئیدها
رنگدانه ها: بتاکاروتن، لوتئین، لوتوکسانتین و سایر کاروتنوئیدها

خواص گزنه، ممکن است التهاب را کاهش دهد
التهاب روش بهبود بدن تان و مبارزه با عفونت است. با این حال ، التهاب مزمن می تواند آسیب قابل توجهی وارد کند. گزنه حاوی انواع ترکیبات است که ممکن است التهاب را کاهش دهد. در مطالعات حیوانی و تست لوله ، گزنه با ایجاد تداخل در تولید آنها ، سطح هورمون های التهابی متعدد را کاهش داد. به نظر می رسد در مطالعات انسانی استفاده از کرم گزنه یا مصرف محصولات گزنه باعث تسکین شرایط التهابی مانند آرتروز می شود.

خواص گزنه برای کاهش فشار خون
تقریباً از هر سه بزرگسال آمریکایی یک نفر فشار خون بالا دارد. فشار خون بالا یک نگرانی جدی برای سلامتی است. زیرا شما را در معرض خطر بیماری قلبی و سکته مغزی قرار می دهد، که از علل اصلی مرگ و میر در سراسر جهان است. گزنه به طور سنتی برای درمان فشار خون بالا مورد استفاده قرار می گرفت. مطالعات حیوانی و آزمایشگاهی نشان می دهد که گزنه ممکن است از چند طریق به کاهش فشار خون کمک کند.

خواص گزنه برای دیابت و کنترل قند خون
هر دو مطالعه انسانی و حیوانی گزنه را با پایین آمدن سطح قند خون مرتبط دانسته اند. در واقع، این گیاه حاوی ترکیباتی است که ممکن است اثرات انسولین را شبیه سازی کند. در یک مطالعه سه ماهه بر روی 46 نفر ، مصرف 500 میلی گرم عصاره گزنه سه بار در روز به طور قابل توجهی سطح قند خون را در مقایسه با دارونما کاهش داد. علی رغم یافته های امیدوارکننده ، هنوز مطالعات انسانی در مورد گزنه و کنترل قند خون بسیار کم است. تحقیقات بیشتر لازم است.

خواص گزنه برای کاهش خونریزی
بنظر می رسد که داروهای حاوی عصاره گزنه باعث کاهش خونریزی بیش از حد به ویژه خونریزی پس از جراحی می شوند.

 

 

منبع، سلام دنیا

 

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search