اخبار

این گیاه دارویی کم خونی و نقرس را درمان می کند

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سنای هندی یک گیاه ارزشمند دارویی و مقاوم به خشکی از خانواده گل ارغوان میباشد که در ایران به نام سنا شناخته میشود. برگها و میوه های این گیاه دارای ترکیبات آنتراکوینونی است که کاربرد زیادی به عنوان ملین در صنعت داروسازی دارند.

همچنین در این گیاه، ترکیبات گلیکوزیدی مانند رِین، کریزوفنل، امودین و آلو - امودین نیز وجود دارد. گیاه سنای هندی علاوه بر خاصیت مسهلی، در درمان بزرگی طحال، کمخونی، حصبه، وبا، یرقان، نقرس، روماتیسم، تومورها و برونشیت نیز به کار میرود.

عصارههای الکلی برگها و میوههـای گیـاه سـنای هنـدی، خاصیت ضدقارچی قوی در مقابل قارچ ها از خود نشان می دهد. همچنین عصاره گلیسرینی این گیـاه، بـه دلیـل داشـتن آنتراکوینـونهـا، فعالیت ضدویروسی در مقابل ویروس تبخال دارد.

 

 

منبع، بهداشت نیوز

 

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search