اخبار

اکسیر وج، معجزه طبیعت هیرکانی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پایگاه خبری دیدگاه مدیریت-سید محمدرضا داوودی

شرکت دانش بنیان اکسیر هیرکانی ماهان با تولید اکسیر گیاهی وج توانسته است تحولی نو در عرصه فراوری گیاهان دارویی ایجاد نماید.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری دیدگاه مدیریت، گیاه وج یکی از گیاهان دارویی کمیاب در جهان بوده که شرکت دانش بنیان اکسیر هیرکانی ماهان با برند تحاری مهاوج توانسته است نسبت به بومی سازی آن در ایران اقدام نماید.

دکتر عباس قلی پور مدیرعامل شرکت می گوید:وج گیاهی علفی معطر،نیم آبزی،چندساله،با ریزوم افقی ضخیم و منشعب و برگ های شمشیری با گل های دو جنسی کوچک مجتمع در گل آذین سنبله مانند است.

دکتر قلی پور ادامه می دهد:طبع این گیاه گرم و خشک بوده و خاصیت ضد درد‌ و آرام بخش داشته و ریلکس کننده ماهیچه ها است.

آقای قلی پور می افزاید:این گیاه در ایران درحال انقراض بوده که ما پس از ده سال مطالعه علمی توانسته ایم نسبت به بومی سازی و کشت آن در ایران اقدام نماییم.
این گیاه نقش درمانی موثر در درد و ورم مفاصل و کمر درد،گرفتگی عضلانی ،تسکین درد ماهیچه ها،برطرف نمودن قولنج گردن،کتف و پشت و درد آرتروز و رماتیسم دارد.

قلی پور همچنین ادامه می دهد:اکسیر گیاهی وج دارای رایحه ای آرام بخش بوده،در هنگام استفاده ارامش خاصی به شما می دهد،به طوری که بعد از استفاده از آن ؛خواب راحتی خواهید داشت.
این گیاه همچنین برای ترمیم زخم و سوختگی و برطرف نمودن جوش و تبخال و ترک پا مفید است.

دکتر قلی پور در پایان ادامه داد این محصول صد در صد طبیعی بوده و این شرکت با طرح های توسعه ای در نظر دارد نسبت به ترویج دارویی این گیاه در آینده اقدام نماید.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search