اخبار

تولید گیاهان دارویی در جوین خراسان رضوی ۵۰ درصد بیشتر شد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر جهاد کشاورزی جوین گفت: با پایان برداشت محصول، ۱۸۲ تن انواع گیاهان دارویی در این شهرستان خراسان رضوی تولید شد که این میزان نسبت به پارسال ۵۰ درصد بیشتر شده است.

به گزارش رسانه نوآوری به نقل از ایرنا علی اکبر قارزی روز یکشنبه  اظهار داشت: امسال بیش از ۳۰۰ هکتار از کشتزارهای جوین به کشت انواع گیاهان دارویی شامل آویشن، مریم گلی، گل محمدی، زرماری، آلوئه ورا و کاسنی اختصاص یافته بود.

وی افزود: قیمت مناسب و درآمدزایی گیاهان دارویی، برگزاری کارگاههای توجیهی و عملی برای کشاورزان در کنار اعطای تسهیلات به متقاضیان، کشت گیاهان دارویی در شهرستان جوین را افزایش داده است.

مدیر جهاد کشاورزی جوین گفت: بخش عمده ای از گیاهان دارویی این منطقه به علت آب و هوای مناسب به صورت خودرو رشد می کنند و با توجه به اینکه این گیاهان برای رشد نیاز چندانی به منابع آبی ندارند، در بسیاری از اراضی رشد می یابند.

وسعت زمین‌های باغی و زراعی جوین ۳۵ هزار هکتار و محصولات عمده آن گندم، جو، چغندر قند، پیاز، انگور و پسته است.

این شهرستان ۱۲ هزار بهره بردار در بخش های کشاورزی، باغداری، دامپروری و طیور دارد.

جوین در ۳۲۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search