اخبار

نسخه‌های الکترونیک گیاه پزشکی به استان فارس رسید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان فارس با اشاره به اینکه مراحل آزمایشی طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی گیاه پزشکی ویژه کشاورزان در این استان سپری شده است، گفت: با آغاز این طرح تعداد ۶ نسخه توسط کلینیک های گیاهپزشکی صادر شد.

به گزارش رسانه نوآوری محمد جواد احمدی با اشاره به الزام دریافت QR-Code برای صادرات محصولات کشاورزی تصریح کرد: بر همین اساس با اجرای نسخه نویسی الکترونیک و حذف نسخه های کاغذی، میزان و نوع سموم مصرفی در محصولات کشاورزی مشخص و قابل رصد می شود.

به گفته وی؛ نسخه های الکترونیک توسط برخی از کلینیک های گیاه پزشکی در شهرستان های اقلید، زرقان و شیراز صادر شده که به تدریج این مهم در سراسر استان فارس اجرایی می شود تا موضوع تولید محصول سالم و امنیت غذایی بیش از گذشته تقویت شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه نسخه نویسی الکترونیک در سطح استان فارس با جدیت پیگیری می شود، اظهار کرد: در اجرای این طرح، نسخه‌های الکترونیکی توسط کارشناسان کلینیک گیاه پزشکی تجویز و بهره برداران با دریافت کد از طریق تلفن همراه به داروخانه‌های گیاه پزشکی و مراکز عرضه سموم معتبر مراجعه و آنچه برای محصولات کشاورزی خود نیاز دارد تهیه می نمایند.

وی با بیان اینکه مسئولین فنی داروخانه های گیاه پزشکی نمی توانند نسخه نویسی را انجام دهند، اضافه کرد: داروخانه های گیاه پزشکی دارای مسئول فنی و پروانه تاسیس معتبر از سازمان نظام مهندسی کشاورزی تنها می توانند پس از ارجاع نسخه نسبت به توزیع و در اختیار گذاشتن سموم اقدام کنند.

او با تاکید بر اینکه کلینیک های گیاهپزشکی حق فروش و عرضه دارو و سموم را نداشته و در صورت مشاهده تخلف با آنان برخورد قانونی خواهد شد، افزود: از آغاز اجرای این طرح فقط نسخه های الکترونیکی بر بستر سامانه سانکا در مراجع حقوقی و قضایی قابل استناد و پیگیری است.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search