اخبار

کشت ۲۰۰ هکتار گیاهان دارویی در شهرستان تفتان

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

زاهدان- مدیر جهاد کشاورزی تفتان، از کشت گیاهان دارویی در ۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد.

به گزارش رسانه نوآوري، فضل الله کردی در حاشیه بازدید رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان از طرح‌های تفتان، افزود: در راستای تغییر الگوی کشت و مدیریت منابع آبی، امسال بیش از ۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان به زیر کشت گیاهان دارویی شامل زعفران، گل محمدی، آویشن باغی، سرخارگل، گل گاو زبان، زیره سبز و چای ترش رفته که نسبت به سال گذشته زراعی، ۲۰ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: امسال و با هدف ترویج توسعه کشت گیاهان دارویی، ۲ تن بذر و ۱۰۰ هزار نهال به صورت رایگان به کشاورزان تحویل شده است.

وی تصریح کرد: اخیراً با سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد ریالی، ۵ کارگاه عرق گیری و گلاب گیری نیمه صنعتی و سنتی در شهرستان تفتان راه اندازی شده است.

کردی اظهار کرد: توسعه کشت گیاهان دارویی به همراه صنایع مرتبط در منطقه، افزایش درآمد کشاورزان و اشتغالزایی را فراهم کرده است.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search