اخبار

خسارات ناشی از شیوع بیماری‌ها در گیاهان دارویی کاهش می‌یابد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

برای به حداقل رساندن خطرات مصرف سموم برای انسان و محیط زیست ضروری است که با شناسایی مناطق مستعد بیماری های گیاهی در زمان های مناسب اقدامات لازم انجام شود.

«شرکت فناوران وندا اطلس کیا» یکی از شرکت‌های دانش‌بنیانی است که به تهیه نقشه‌های پهنه‌بندی مناطق مستعد بیماری در محصولات زراعی با در نظر گرفتن شرایط مساعد بروز بیماری در این گیاهان؛ اقدام کرده است.

این محصول با در نظر گرفتن مراحل رشدی گیاه با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای و هم چنین هوشمندسازی این مراحل، مصرف سموم را به موقع و در زمان مناسب انجام می‌دهد تا با این کار به افزایش عملکرد، بهبود کیفیت محصولات و جلوگیری از مصرف بی‌رویه سموم و آفت‌کش‌ها و خسارات ناشی از شیوع بیماری کمک کند.

محصولی که با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری به مرحله تجاری‌سازی رسیده است. برای طراحی این محصول؛ اهم بیماری‌ها در هر محصول و عوامل موثر محیطی در شیوع بیماری‌ها شناسایی شده است تا با برقراری ارتباط بین این داده‌ها و تلفیق بین داده‌های مکانی، اقلیمی و توصیفی بهترین نقشه‌ها در اختیار کاربران قرار گیرد.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search