اخبار

آلوئه‌ ورا (Aloe Vera)

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مانوش، اگر به دنبال یک روش سالم برای درمان مشکلات سلامتی خود هستید و در عین حال می‌ خواهید از مراقبت از یک باغچه زیبا لذت ببرید، پرورش و کاشت گیاهان دارویی می‌ تواند جایگزین بسیار خوبی برای مصرف داروهای شیمیایی جدید باشد. فقط کافی است گیاهان را خشک کنید و داروخانه طبیعی خود را داشته باشید. جهت خرید بذر گیاهان دارویی به فروشگاه اینترنتی نازبو مراجعه کنید.

بسیاری از داروهای شیمیایی که امروزه در بازار وجود دارند، فهرستی طولانی از عوارض جانبی دارند که برخی از آن‌ ها حتی ممکن است از بیماری کنونی شما به مراتب بدتر باشند. به همین دلیل است که افراد به دنبال روشی طبیعی‌ تر و ایمن‌ تر برای درمان مشکلات پزشکی خود هستند.

قرن‌ ها ست که مردم از خواص گیاهان مختلف برای درمان انواع بیماری‌ ها استفاده می‌ کنند. در حقیقت ممکن است تعجب کنید اگر بدانید که تعداد زیادی گیاه دارویی وجود دارند که می‌ توانید برای درمان انواع مشکلات از یک سر درد ساده گرفته تا عفونت‌ ها از آن‌ ها استفاده کنید.

وجود آلوئه‌ ورا در فهرست کاشت گیاهان دارویی ضروری است و هر خانه‌ ای باید حداقل یک گیاه آلو ورا داشته باشد. به طور کلی آلوئه ورا یک گیاه آپارتمانی است. اگر در مناطق 8 تا 11 زندگی می‌ کنید این گیاه می‌ تواند در باغچه شما رشد کند اما اگر در جایی خارج از این مناطق مستقر هستید می‌ توانید آن را در گلدان پرورش دهید تا در زمستان آن را داخل خانه نگه دارید. گیاه آلوئه‌ ورا می‌ تواند با آب بسیار کمی رشد کند اما به خاک زهکشی شده خوبی نیاز دارد. چگونگی استفاده از آلوئه‌ ورا این گیاه به خاطر توانایی شگفت انگیزش در تسکین درد ناشی از انواع سوختگی از جمله آفتاب سوختگی شهرت دارد. برگ آن را به راحتی برش دهید و ژل داخلش را خارج کنید سپس آن را مستقیما روی ناحیه آسیب دیده پخش کنید. این کار علاوه بر تسکین درد باعث بهبودی نیز می‌ شود. همچنین شما می‌ توانید از ژل گیاه آلوئه ورا برای التیام زخم، بریدگی و انواع بیماری‌ های پوستی از جمله اگزما استفاده کنید. علاوه بر این، از آب آن می‌ توان به عنوان دارو برای انواعی از مشکلات داخلی از جمله تسکین علائم مرتبط با یبوست، کولیت زخمی و انواع مشکلات گوارشی استفاده کرد. اما خواص گیاهان آلوئه‌ ورا بسیار گسترده تر از موارد گفته شده هستند و شما می‌ توانید با مطالعه بیشتر از آن‌ ها آگاه شوید.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search