اخبار

اسطوخودوس (Lavender)

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش پایگاه اطلاعات مانوش، اگر به دنبال یک روش سالم برای درمان مشکلات سلامتی خود هستید و در عین حال می‌ خواهید از مراقبت از یک باغچه زیبا لذت ببرید، پرورش و کاشت گیاهان دارویی می‌ تواند جایگزین بسیار خوبی برای مصرف داروهای شیمیایی جدید باشد. فقط کافی است گیاهان را خشک کنید و داروخانه طبیعی خود را داشته باشید. جهت خرید بذر گیاهان دارویی به فروشگاه اینترنتی نازبو مراجعه کنید.

بسیاری از داروهای شیمیایی که امروزه در بازار وجود دارند، فهرستی طولانی از عوارض جانبی دارند که برخی از آن‌ ها حتی ممکن است از بیماری کنونی شما به مراتب بدتر باشند. به همین دلیل است که افراد به دنبال روشی طبیعی‌ تر و ایمن‌ تر برای درمان مشکلات پزشکی خود هستند.

قرن‌ ها ست که مردم از خواص گیاهان مختلف برای درمان انواع بیماری‌ ها استفاده می‌ کنند. در حقیقت ممکن است تعجب کنید اگر بدانید که تعداد زیادی گیاه دارویی وجود دارند که می‌ توانید برای درمان انواع مشکلات از یک سر درد ساده گرفته تا عفونت‌ ها از آن‌ ها استفاده کنید.

اسطوخودوس (Lavender)

اسطوخودوس رایحه‌ ای بسیار آرامش بخش دارد که به شما در آرامش و بهبود الگوهای خواب کمک می‌ کند. این گیاه به راحتی رشد می‌ کند و بوی بسیار خوبی نیز دارد. گیاه اسطوخودوس من به زمان خرید خانه‌ مان یعنی 18 سال پیش برمیگردد و هنوز هم هر ساله به طور مداوم در حال رشد کردن است. تنها کاری که برایشان انجام داده‌ ایم این است که هر سال یک بار آن‌ ها را اصلاح می‌ کنیم. این تمام کاری است که باید انجام داده شود. جهت خرید بذر اسطوخودوس به سایت فروش بذر نازبو مراجعه کنید.

نحوه استفاده از اسطوخودوس

  • از گل‌ های خشک شده اسطوخودوس چای گیاهی درست کنید و از آن برای رفع سوء هاضمه، تسکین سر دردهای میگرنی و بهتر خوابیدن استفاده کنید.
  • یک چای غلیظ از آن دم کنید و برای از بین بردن شوره سر مورد استفاده قرار دهید.
  • آن را به پمادها، نمک‌ های حمام و صابون‌ های خانگی اضافه کنید.
  • یک پاکت کوچک از اسطوخودوس درست کنید و آن را در بالش خود قرار دهید تا خواب راحت‌ تری داشته باشید.
logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search