اخبار

گل همیشه بهار

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش پایگاه اطلاعات مانوش، بسیاری از داروهای شیمیایی که امروزه در بازار وجود دارند، فهرستی طولانی از عوارض جانبی دارند که برخی از آن‌ ها حتی ممکن است از بیماری کنونی شما به مراتب بدتر باشند. به همین دلیل است که افراد به دنبال روشی طبیعی‌ تر و ایمن‌ تر برای درمان مشکلات پزشکی خود هستند.

قرن‌ ها ست که مردم از خواص گیاهان مختلف برای درمان انواع بیماری‌ ها استفاده می‌ کنند. در حقیقت ممکن است تعجب کنید اگر بدانید که تعداد زیادی گیاه دارویی وجود دارند که می‌ توانید برای درمان انواع مشکلات از یک سر درد ساده گرفته تا عفونت‌ ها از آن‌ ها استفاده کنید.

گل همیشه بهار (Pot Marigold)

گل همیشه بهار که به عنوان کالندولا نیز شناخته شده است فواید بسیاری برای سلامتی دارد. گل‌ های این گیاه طلایی رنگ هستند و معمولا چند ماه پس از کاشت بذر شکوفه می‌ دهند و در طول فصل به شکوفه دهی ادامه می‌ دهند.

نحوه استفاده از گل همیشه بهار

  • گل‌ های گیاه همیشه بهار خوراکی هستند و اغلب برای دادن مقداری رنگ به سالادها مورد استفاده قرار می‌ گیرند.
  • شما می‌ توانید از این گیاه برای درمان خراش‌ های جزئی، تب، واریس و انواع عفونت‌ ها استفاده کنید.
  • علاوه بر این به بهبود جای نیش حشرات و زنبور کمک می‌ کند (یک پماد از آن درست کنید و همیشه دم دست نگه دارید).
logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search