اخبار

گام بلند معاونت علمی برای رسیدن به بازار ۱۵میلیارد دلاری گیاهان دارویی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش  پایگاه اطلاعات مانوش ، سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری گفت: ما ۸۰۰۰ گیاه دارویی در دنیا داریم که ۲۳۰۰ تا از آنها خواص دارویی دارند و ۱۸۰۰ تا نیز بومی ایران هستند؛ پیش‌بینی می‌شود که بازار ۱۵میلیارد دلاری را در آینده داشته باشیم.

ششمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی" صبح امروز در مصلای تهران با حضور دکتر دهقانی فیروزآبادی معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، دکتر مهدی سیف‌سهندی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های گیاهان دارویی و طب سنتی، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش، سید جواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی، دکتر صالحی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم آغاز به کار کرد.

دکتر دهقانی فیروزآبادی سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری اظهار کرد: ما در کشوری زندگی می‌کنیم که نسبت به تمام دنیا فراوانی گونه‌های گیاهی زیادی داریم و از 8000 گیاه دارویی که در دنیا شناخته شده است، 2300 گونه از آنها خواص دارویی دارند که 1800 گونه از آنها بومی ایران است.

وی گفت: ما اسناد بالادستی زیادی در این حوزه داریم. سندی که در شورای‌عالی انقلاب فرهنگی تهیه شده است 3 میلیارد دلار گردش مالی را دیده است که ظرفیت بسیار بزرگی است و پیش‌بینی می‌شود که ما بتوانیم بازار 15 میلیارد دلاری را داشته باشیم. معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری به‌عنوان دستگاه حمایت‌کننده توسعه فناوری‌های مربوط به گیاهان دارویی و... در قالب ستاد فناوری مرتبط به اهمیت این موضوع باور دارد و در سال‌های آینده شاهد رشد در این حوزه خواهیم بود.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search