اخبار

مرکز پژوهشی فرآوری عصاره گیاهان دارویی راه‌اندازی می‌شود

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش پایگاه اطلاعات مانوش به نقل از ایسنا، موسسه علوم و صنایع غذایی با همکاری بخش خصوصی یک مرکز پژوهشی‌وفناوری در زمینه استخراج و فرآوری عصاره، اسانس و ترکیبات با ارزش افزوده گیاهی، صنعتی و دارویی راه‌اندازی می‌کند.

مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری روز چهارشنبه اعلام کرد: این موسسه و یکی از شرکت‌های هلدینگ تفاهم‌نامه همکاری علمی، پژوهشی و فناوری در زمینه راه‌اندازی مرکز پژوهشی و فناوری خلق دانش در استخراج و فرآوری عصاره، اسانس و ترکیبات با ارزش افزوده گیاهی، صنعتی و دارویی امضا کردند.

بر اساس این تفاهم‌نامه طرفین متعهد به توسعه همکاری‌های علمی، فنی و پژوهشی، تعریف و اجرای طرح‌های پژوهشی کلان و بلندمدت (مگا پروژه) و تدوین دانش فنی مرتبط، توسعه محصولات جدید با ارزش افزوده بالا و تدوین استانداردهای مورد نیاز در زمینه مواد اولیه و محصولات ذیربط و غیره در حوزه ماموریت مرکز از سوی مؤسسه و تأمین منابع، اعتبارات و زیرساخت‌های لازم برای اجرای اقدامات مزبور از سوی گروه صنعتی بخش خصوصی شدند.

تامین منابع مالی پایدار در راستای اجرای برنامه‌های توسعه مرکز به منظور استخدام و بکارگیری پژوهشگران، اعضای هیات علمی و نیروهای تخصصی مورد نیاز، تخصیص پژوهانه به اعضای هیات علمی مؤسسه و اعطای بورسیه تحصیلی جذب دانشجوی دکتری و پسادکتری در جهت تحقق اهداف مرکز از سوی این شرکت بخش خصوصی و برگزاری نشست‌های علمی، همایش، کنفرانس و سمینارهای تخصصی مرتبط با ماموریت مرکز در سطح ملی و بین‌المللی از دیگر تعهدات طرفین در این تفاهم‌نامه به شمار می‌رود.

logofooter.png
گیاهان دارویی Medicinal Plants ، گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام‌های آن‌ها حاوی ماده ای هستند که جنبه دارویی دارند. این مواد دارویی که کمتر از ۱٪ وزن خشک کل گیاه را تشکیل می‌دهد، دارای خواص دارویی بسیار مفیدی برای موجودات زنده است.

پیام مدیر

سایت بانک اطلاعات جامع گیاهان دارویی به منظور ایجاد زمینه و بستر مفید برای شما کاربران عزیز و علاقه مند به گیاهان دارویی ایجاد شده است. امیدواریم مطالب سایت مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. همواره آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار سایت مطلع شوید

© Copyright 2024 گیاهان دارویی. All Rights Reserved.

Search